Select language:

Uwolnić potenjał- zajęcia rozwijające kreatywność

  kretywno____1.jpg

"Umysł intuicyjny jest świętym darem, umysł racjonalny jest wiernym sługą.
Stworzyliśmy społeczeństwo,
które oddaje cześć słudze, a zapomina o darze”

( Albert Einstein)
Kreatywność, myślenie twórcze – to terminy, które obecnie często się słyszy. W dzisiejszym lawinowo zmieniającym się i konkurencyjnym świecie to cechy pożądane nie tylko przez pracodawców.

 Kreatywność to twórcza postawa, niezwykle przydatna cecha w każdym wieku i w każdej dziedzinie życia, niestety często zahamowana. Każdy z nas przychodzi na świat jako myśląca i czująca istota z predyspozycjami do radosnego i skutecznego uczenia się. Wszyscy od niemowlęctwa uwielbiamy się uczyć i poznawać świat! Aby w pełni wykorzystać i rozwinąć ten potencjał potrzeba wspierającego środowiska. Aczkolwiek system (czy to rodzinny, szkolny czy też społeczno-kulturowy), w którym żyjemy, wzrastamy nie zawsze temu sprzyja.

Stąd idea zajęć przeznaczonych dla dzieci, które mają na celu uaktywnienie i rozwój ich twórczego potencjału. Odkrywanie i poszerzanie swoich możliwości to fascynująca przygoda. Pozwala na bardziej świadome, lepsze uczenie się, osiąganie celów i cieszenie się sukcesami.

„Nie odniosłem porażki. Po prostu odkryłem 10.000 błędnych rozwiązań”
(Thomas Edison)

Zajęcia prowadzone są w trzech grupach wiekowych: przedszkolnej oraz 7-10 lat i 11-13 lat raz w tygodniu. Styl i forma zajęć tworzy inną przestrzeń, wykorzystywane są tu techniki aktywnego uczenia się, techniki pamięciowe, mapy myśli, ćwiczenia wpływające na koncentrację uwagi, na koordynację półkul mózgowych oraz rozwijające wyobraźnię.