Select language:

Psychoterapia indywidualna, rodzinna

 psychoterap.jpg

 

„Zmieniamy świat nie przez to, co mówimy czy robimy,
zmiana jest konsekwencją tego, kim się stajemy”

(David Hawkings)

 

 

 

Psychoterapia to system technik stosowanych w korygowaniu, usprawnianiu lub integrowaniu trudności natury psychologicznej.

"Prawa psychologiczne mówią, że kiedy sytuacja wewnętrzna nie jest uświadamiana, to wydarza się ona w świecie zewnętrznym jako los. Można powiedzieć inaczej, że kiedy dana osoba nie staje się świadoma swoich wewnętrznych sprzeczności, świat musi z konieczności zrealizować ten konflikt w świecie zewnętrznym, który musi zostać rozdarty na przeciwstawne połowy." (Carl Gustav Jung)

Każdy w swoim życiu spotyka się z trudnymi, stresującymi sytuacjami, każdego dotykają kryzysy oraz chwile, kiedy wydaje się, że nic nie można zrobić.

Każda trudna sytuacja niesie ze sobą szansę na zmianę, budzi świadomość i motywuje do podjęcia działania i przemiany siebie i swojego życia. Dopóki jest na tyle źle, że jeszcze da się wytrzymać, można tak tkwić latami. Dopiero silny kryzys sprawia, że jest tak nieznośnie, żeby zrobić coś, żeby to się zmieniło. Trudno wówczas wyjść ze starych, utartych schematów funkcjonowania i znaleźć nowe sposoby działania. Warto wtedy nie być samemu. Korzystanie z profesjonalnej pomocy w takich momentach jest jednym ze sposobów radzenia sobie.

"Za każdym razem, gdy czujesz się nieszczęśliwy, obecna jest też fantastyczna okazja, byś zrobił wielki krok naprzód" (Lester Levenson)