2023-09-24 19:06:41

Goście z Turcji

W środę 20 września powitaliśmy studentki z Turcji.

2022-12-08 14:40:12

MIKOŁJKI

6 grudnia odwiedził nas brodaty gość

Program dla najmłodszych

3.JPGMałe dzieci rosną i uczą się każdego dnia. Zapewniamy bezpieczny "dom daleko od domu", w którym maluszki odkrywają świat. Dzieci uczą się poprzez zabawę. Dlatego nasz program został stworzony z tą myślą, aby budować w najmłodszych umiejętności na całe życie, zupełnie tak, jak powstają budowle z klocków.

Doceniamy Państwa zaufanie powierzone nam w edukację i opiekę nas Waszymi dziećmi. Jesteśmy gotowi na to, aby łatwo i w naturalny sposób Wasze dziecko zaadaptowało się w naszym żłobku.

Bezpieczeństwo i nauka to nasz priorytet.

PREZENTUJEMY PRZEWODNIK DO WCZESNEJ EDUKACJI TWOJEGO DZIECKADSC_0336___Kopia.JPG

Dowiedz się, w jaki sposób praca z najmłodszymi w obrębie pięciu obszarów naszego programu zapewnia Twojemu dziecku nieskończoność możliwości do nauki  i wszechstronnego rozwoju.

KOMUNIKOWANIE SIĘ

Pomagamy dziecku wzbudzić zainteresowanie innym osobami.

Rozmawiamy z maluszkami; komunikujemy się werbalnie oraz za pomocą niewerbalnych gestów; opowiadamy bajki i śpiewamy piosenki w celu wykształcenia umiejętności komunikowania się; prezentujemy ilustrowane książki jako podstawę do budowy związków pomiędzy dźwiękami, obiektami i słowami.

BUDOWANIE SIŁY UMYSŁU

Przygotowujemy dziecko do wnioskowania i wyciągania wniosków.

Pomagamy maluszkom pop1.JPGrzez zabawę odkrywać takie koncepcje jak: przyczyna-skutek, próba-błąd oraz trwałość przedmiotów; dostarczamy wszystkie niezbędne materiały do odkrywania różnorodnych kolorów, wielkości, kształtów; zachęcamy najmłodszych do wykorzystywania wszystkich pięciu zmysłów w odkrywaniu świata.

ZDOBYWANIE PRZYJACIÓŁ

U podstaw naszego programy leży rozwijanie pełnych ufności relacji z innymi

Z wrażliwością i uwagą odpowiadamy na potrzeby dziecka; używamy słów, mimiki, oraz kontaktu wzrokowego w celu komunikacji; wykorzystujemy zdjęcia rodzinne w celu promowania samoświadomości dziecka, aby w żłobku czuło się dobrze i bezpiecznie, zupełnie jak w domu.

DBANIE O ZDROWE CIAŁO

Pomagamy dziecku udoskonalać zdolność poruszania się i koordynacji ruchowej.

Wspieramy dziecko przy chodzeniu na czworakach, stawaniu, chodzeniu; umożliwiamy rozwój umiejętności motorycznych w zabawie klockami oraz ze specjalnymi, dostosowanymi do wieku zabawek; zaspokajamy indywidualne potrzeby dziecka związane z odpoczynkiem oraz zdrowym jedzeniem.

ROZWIJANIE KREATYWNOŚCI

Zachęcamy maluszków do wyrażania własnej indywidualności.

Dostarczamy wszelkie materiały promujące artystyczne poszukiwania oraz kreatywność; zachęcamy do zabaw z kartami obrazkowymi oraz pluszakami, wykorzystujących dziecięcą wyobraźnię; wspieramy wyrażanie własnej osobowości poprzez ruch i muzykę.

Wyjątkowość i specyfika programu ma na celu:

* czuwanie nad budowaniem u dziecka poczucia jego własnej wartości,

* rozwijanie ciekawości, działań uspołeczniających podczas regularnych interakcji dziecka    z nauczycielem,

* rozwijanie kognitywnych (poznawczych) i motorycznych umiejętności poprzez zabawę i zdobywanie doświadczeń,

* wspieranie uczenia się i rozwoju z użyciem dostosowanych do wieku materiałów, urządzeń i zabawek,

* systematyczne informowanie rodziców o dziecku,

* zapewnienie bezpieczeństwa w środowisku, gdzie dziecko swobodnie porusza się, odkrywa i poznaje świat,

* zapewnienie bezpiecznego snu i odpoczynku.