Select language:

Co nas wyróżnia

Pada śnieg, czy słońce świeci smerfnie się nam bawią dzieci!

Czy to lato, czy to zima ze Smerfami nudy nie ma!

 firma_godna_zauf_LOGO.png

Przedszkole Niepubliczne Smerfuś w Busku-Zdroju, funkcjonujące od 1998 roku, znajduje się na os. Sikorskiego w budynku funkcjonalnie urządzonym dla potrzeb dzieci w wieku od 1 do 6 lat: duże, jasne sale z łazienkami, sala gimnastyczna bogato wyposażona w nowoczesne przybory do zajęć, plac zabaw.

 

Naszym niekwestionowanym atutem jest własna kuchnia, która pozwala na przyrządzanie zdrowych i smacznych dań na miejscu. Przykładamy szczególną wagę do jakości posiłków. Dbamy o to, aby były przygotowywane z naturalnych produktów i pochodziły ze sprawdzonych źródeł. Posiłki są zbilansowane i dostarczają odpowiednią ilość niezbędnych składników. Dzieci jedzą codziennie porcję świeżych warzyw i owoców, mięsa lub ryb. Dzięki prowadzeniu własnej kuchni, oferujemy zróżnicowane menu oraz wychodzimy na przeciw indywidualnym potrzebom dzieci, uwzględniając diety dla dzieci alergicznych i cukrzyków. Ponadto, umożliwiamy wspólne przyrządzanie dań, przekąsek, deserów i koktajli w ramach zajęć kulinarnych (zobacz spotkanie kulinarne MasterSmerf), (zobacz zdrowe żywienie w Smerfusiu), (zobacz pieczenie ciasteczek)
PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS<< 

W naszej Smerfolandii dbamy o wszechstronny rozwój każdego dziecka, zapewniając:

- wielokierunkowość w pracy z dziećmiSPA50659__640x480_.jpg

- bogatą ofertę zajęć dodatkowych nieodpłatnych:

- udział w projektach edukacyjnych, konkursach i turniejach

- kształtowanie różnego rodzaju umiejętności (m.in. działanie w zespole, rozwiązywanie konfliktów, znajdowanie kompromisów, podejmowanie decyzji)

- przygotowanie do nauki czytania i pisania oraz wybranych pojęć matematycznych

IMG_5037.JPG- zajęcia muzyczne i gimnastyka, podczas których wykorzystywane są takie metody jak: Metoda Dobrego Startu,  Metoda Gimnastyki Twórczej Labana, Metoda Ruchu Rozwijającego Sheborne, Metody Marii Montessori, System Orfa, Technika relaksacji według Jacobsona

- zajęcia plastyczne kształtujące zręczności manualne, koordynację ruchową rąk i palców oraz płynność ruchową

- udział w przedstawieniach teatralnych oraz warsztatach edukacyjnych- co tydzień teatr żywego aktora i kukiełkowy dla wszystkich przedszkolaków!

- ćwiczenia edukacyjne na ekranach dotykowych oraz "magicznym dywanie" wspomagające naukę 

- wyjątkową ofertę zajęć dodatkowo płatnych, m.in.:  jazda konna (dla najmłodszych KUCYK na placu przedszkolnym!), nauka pływania, nauka tańca, nauka gry na instrumencie

 

W Smerfusiu dzieci mają również doskonale warunki rekreacyjno-sportowe:

IMG_0663.JPG-zabawy na powietrzu, m.in. rysowanie kredą, zajęcia taneczne, przeciąganie liny, jazda na smerfnych rowerkach, zabawy z kołem/ szarfami/ woreczkami, rzucanie do celu, budowle z MEGA klocków

-spacery oraz wycieczki, m.in. do Krakowa, Pacanowa, Kurozwęk, Bałtowa, Kielc, Miechowa

-kuligi połączone z pieczeniem kiełbasek, jazda na saneczkach

- zajęcia hipoterapeutyczne oraz z udziałem psa

 

ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ ZAJĘĆ DLA WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW 

 

Tradycją Smerfusia stał się Turniej Warcabowy o Puchar Smerfnego Warcabisty, który odbywa się co roku w miesiącu czerwcu. DSC_2200.JPG

 

W Turnieju biorą udział dzieci w wieku 5-6 lat z całego terenu buskiego. Uczestnicy mają zapewnioną opiekę, posiłek oraz wspaniałe nagrody i dyplomy. Zwycięzca otrzymuje również Puchar Smerfnego Warcabisty.

 

akt_buskowianki002.JPGWszystkie dzieci świetnie się bawią tworząc przedstawienia dla rodziców i środowiska z okazji różnych uroczystości, m.in. Jasełek, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Dnia Dziecka i wiele, wiele innych. Tworzymy niezapomniane widowiska na scenie sali kinowej oraz muszli koncertowej, na które zapraszani są również mieszkańcy Buska.IMG_1787__640x480_.jpg

 

Co roku również obchodzimy "Światowy Dzień Smerfa",  który jest dla nas -Smerfów- dniem wyjątkowym. To okazja do świetnej, smerfnej zabawy. Zakładamy nasze stroje smerfów, jemy smerfne lody, rozdajemy balony, naklejki, cukierki i oczywiście smerfne uśmiechy! - bo nasze przedszkole to wesoła wioska smerfów. 

 

Organizujemy również cykl spotkań w Buskim Schronisku dla psów, podczas których przekazujemy zebrane wcześniej datki: karmę, koce, miski.

 

DSC_1980_1.JPGDo akcji "Nasz Przyjaciel Pies" dołączają się chętnie wszystkie dzieci i ich rodzice. Dzięki nim pomogliśmy już wielu bezdomnym kundelkom.  (czytaj artykuł / obejrzyj zdjęcia). 

Tego typu akcje są doskonałą lekcją niesienia pomocy potrzebującym. Są również okazją do ciekawych zajęć, podczas których zapraszani są szczególni goście- psy chętnie "popisujące się" swoimi sztuczkami pod okiem tresera.

Nasze przedszkole uczestniczy w międzynarodowym projekcie "Internatioanl Kindergarten", dzięki któremu gościmy studentów z różnych części świata, np. Kolumbii, Sri Lanki, Indonezji, IK.pngChina, Kanady. Zagraniczni goście prowadzą zajęcia w języku angielskim i hiszpańskim oraz uczestniczą w różnych aktywnościach w ciągu dnia (czytaj Języki Obce w naszym przedszkolu). 

 

Na co dzień dzieci uczą się i bawią pod okiem specjalistów- pedagoga, terapeuty, logopedy, psychologa oraz instruktora stosownie do dyscypliny wybranej przez rodzica. cukrzyca.jpg

W naszym przedszkolu pracują również nauczyciele, którzy posiadają uprawnienia diabetologiczne umożliwiające pełną opiekę nad dziećmi z cukrzycą. 

 

 

co_nas_wyroznia007.jpg

Absolwenci "Smerfusia" mają pierszeństwo w przyjęciu do Pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Busku Zdroju, która mieści się w budynku przedszkola. Dzięki temu dzieci mają zapewnioną ciągłość edukacyjną w tej samej strukturze aż do szóstej klasy Szkoły Podstawowej.

 

Nasze przedszkole współpracowało z nieistniejącym już Szpitalem Kompleksowej Rehabilitacji "Górka" w Busku Zdroju w ramach podjętej akcji "Serce za Serce". Były to pełne radości i uśmiechu spotkania integracyjne, wspólne zabawy i uroczystości uczące wzajemnej tolerancji, szacunku i zrozumienia.facebook_logo_2.jpg