Select language:

2018-05-25 13:01:12

CERTYFIKAT PRZYJAZNY ALERGIKOM

Oddychanie z Hyla to prawdziwe przeżycie!

2018-05-18 08:25:37

XIII Turniej Warcabowy

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-6 lat do wzięcia udziału w XIII Turnieju Warcabowym o Puchar Smerfnego Warcabisty - zapisy do 30 maja 2018r.

pozostałe aktualności


Zobacz

Co nas wyróżnia

Pada śnieg, czy słońce świeci smerfnie się nam bawią dzieci!

Czy to lato, czy to zima ze Smerfami nudy nie ma!

 firma_godna_zauf_LOGO.png

IMG_2735__640x480__2.jpgPrzedszkole Niepubliczne Smerfuś w Busku-Zdroju, funkcjonujące od 1998 roku, znajduje się w dwóch dogodnych lokalizacjach w mieście: przy ul. Ppłk-a Srogiego 1, w budynku funkcjonalnie urządzonym dla potrzeb dzieci w wieku od 1 do 6 lat: duże, jasne sale z łazienkami, sala gimnastyczna bogato wyposażona w nowoczesne przybory do zajęć, duży plac zabaw, oraz na os. Sikorskiego 9, w pomieszczeniach dostosowanych do potrzeb dzieci w wieku 3-6 lat: przestrzenne, nowocześnie wyposażone sale oraz plac zabaw. 

 

Naszym niekwestionowanym atutem jest własna kuchnia, która pozwala na przyrządzanie zdrowych i smacznych dań na miejscu. Przykładamy szczególną wagę do jakości posiłków. Dbamy o to, aby były przygotowywane z naturalnych produktów i pochodziły ze sprawdzonych źródeł. Posiłki są zbilansowane i dostarczają odpowiednią ilość niezbędnych składników. Dzieci jedzą codziennie porcję świeżych warzyw i owoców, mięsa lub ryb. Dzięki prowadzeniu własnej kuchni, oferujemy zróżnicowane menu oraz wychodzimy na przeciw indywidualnym potrzebom dzieci, uwzględniając diety dla dzieci alergicznych i cukrzyków. Ponadto, umożliwiamy wspólne przyrządzanie dań, przekąsek, deserów i koktajli w ramach zajęć kulinarnych (zobacz spotkanie kulinarne MasterSmerf), (zobacz zdrowe żywienie w Smerfusiu), (zobacz pieczenie ciasteczek)
PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS<< 

W naszej Smerfolandii dbamy o wszechstronny rozwój każdego dziecka, zapewniając:

- wielokierunkowość w pracy z dziećmiSPA50659__640x480_.jpg

- bogatą ofertę zajęć dodatkowych nieodpłatnych:

- udział w projektach edukacyjnych, konkursach i turniejach

- kształtowanie różnego rodzaju umiejętności (m.in. działanie w zespole, rozwiązywanie konfliktów, znajdowanie kompromisów, podejmowanie decyzji)

- przygotowanie do nauki czytania i pisania oraz wybranych pojęć matematycznych

IMG_5037.JPG- zajęcia muzyczne i gimnastyka, podczas których wykorzystywane są takie metody jak: Metoda Dobrego Startu,  Metoda Gimnastyki Twórczej Labana, Metoda Ruchu Rozwijającego Sheborne, Metody Marii Montessori, System Orfa, Technika relaksacji według Jacobsona

- zajęcia plastyczne kształtujące zręczności manualne, koordynację ruchową rąk i palców oraz płynność ruchową

- udział w przedstawieniach teatralnych oraz warsztatach edukacyjnych- co tydzień teatr żywego aktora i kukiełkowy dla wszystkich przedszkolaków!

- ćwiczenia edukacyjne na ekranach dotykowych oraz "magicznym dywanie" wspomagające naukę 

- wyjątkową ofertę zajęć dodatkowo płatnych, m.in.:  jazda konna (dla najmłodszych KUCYK na placu przedszkolnym!), nauka pływania, nauka tańca, nauka gry na instrumencie

 

W Smerfusiu dzieci mają również doskonale warunki rekreacyjno-sportowe:

IMG_0663.JPG-zabawy na powietrzu, m.in. rysowanie kredą, zajęcia taneczne, przeciąganie liny, jazda na smerfnych rowerkach, zabawy z kołem/ szarfami/ woreczkami, rzucanie do celu, budowle z MEGA klocków

-spacery oraz wycieczki, m.in. do Krakowa, Pacanowa, Kurozwęk, Bałtowa, Kielc, Miechowa

-kuligi połączone z pieczeniem kiełbasek, jazda na saneczkach

- zajęcia hipoterapeutyczne oraz z udziałem psa

 

ZOBACZ PEŁNĄ OFERTĘ ZAJĘĆ DLA WSZYSTKICH PRZEDSZKOLAKÓW 

 

Tradycją Smerfusia stał się Turniej Warcabowy o Puchar Smerfnego Warcabisty, który odbywa się co roku w miesiącu czerwcu. DSC_2200.JPG

 

W Turnieju biorą udział dzieci w wieku 5-6 lat z całego terenu buskiego. Uczestnicy mają zapewnioną opiekę, posiłek oraz wspaniałe nagrody i dyplomy. Zwycięzca otrzymuje również Puchar Smerfnego Warcabisty.

 

akt_buskowianki002.JPGWszystkie dzieci świetnie się bawią tworząc przedstawienia dla rodziców i środowiska z okazji różnych uroczystości, m.in. Jasełek, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Dnia Dziecka i wiele, wiele innych. Tworzymy niezapomniane widowiska na scenie sali kinowej oraz muszli koncertowej, na które zapraszani są również mieszkańcy Buska.IMG_1787__640x480_.jpg

 

Co roku również obchodzimy "Światowy Dzień Smerfa",  który jest dla nas -Smerfów- dniem wyjątkowym. To okazja do świetnej, smerfnej zabawy. Zakładamy nasze stroje smerfów, jemy smerfne lody, rozdajemy balony, naklejki, cukierki i oczywiście smerfne uśmiechy! - bo nasze przedszkole to wesoła wioska smerfów. 

 

Organizujemy również cykl spotkań w Buskim Schronisku dla psów, podczas których przekazujemy zebrane wcześniej datki: karmę, koce, miski.

 

DSC_1980_1.JPGDo akcji "Nasz Przyjaciel Pies" dołączają się chętnie wszystkie dzieci i ich rodzice. Dzięki nim pomogliśmy już wielu bezdomnym kundelkom.  (czytaj artykuł / obejrzyj zdjęcia). 

Tego typu akcje są doskonałą lekcją niesienia pomocy potrzebującym. Są również okazją do ciekawych zajęć, podczas których zapraszani są szczególni goście- psy chętnie "popisujące się" swoimi sztuczkami pod okiem tresera.  

 

Na co dzień dzieci uczą się i bawią pod okiem specjalistów- pedagoga, terapeuty, logopedy, psychologa oraz instruktora stosownie do dyscypliny wybranej przez rodzica. cukrzyca.jpg

W naszym przedszkolu pracują również nauczyciele, którzy posiadają uprawnienia diabetologiczne umożliwiające pełną opiekę nad dziećmi z cukrzycą. 

 

 

co_nas_wyroznia007.jpg

Absolwenci "Smerfusia" mają pierszeństwo w przyjęciu do Pierwszej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Busku Zdroju, która mieści się w budynku przedszkola. Dzięki temu dzieci mają zapewnioną ciągłość edukacyjną w tej samej strukturze aż do szóstej klasy Szkoły Podstawowej.

 

Nasze przedszkole współpracowało z nieistniejącym już Szpitalem Kompleksowej Rehabilitacji "Górka" w Busku Zdroju w ramach podjętej akcji "Serce za Serce". Były to pełne radości i uśmiechu spotkania integracyjne, wspólne zabawy i uroczystości uczące wzajemnej tolerancji, szacunku i zrozumienia.facebook_logo_2.jpg