2019-05-14 14:36:58

XIV Turniej Warcabowy

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-6 lat do wzięcia udziału w XIV Turnieju Warcabowym o Puchar Smerfnego Warcabisty - zapisy do 3 CZERWCA 2019r..

2019-03-27 13:10:25

V Edycja Konkursu Wielkanocnego

Często zadawane pytania

Co rodzic powinien przynieść w pierwszym dniu pobytu dziecka w żłobku?

W pierwszym dniu rodzice powinni dostarczyć rzeczy niezbędne do utrzymania higieny dziecka, a więc:

* pieluszki jednorazowe,

* mokre chusteczki,

* maść przeciw odparzeniom,

* dwa komplety dodatkowego ubranka

oraz przedmioty, które dziecko może potrzebować, np.

* smoczek

* butelka z wodą (jeśli dziecko nie pije z kubeczka)

Jak często zmieniane są dzieciom pieluszki?

Wprowadzony został system zmiany pieluszki co dwie godziny, chyba że istnieje potrzeba wcześniejszej zmiany lub według życzenia rodziców.

Przed pierwszym dniem dziecka w żłobku rodzic otrzymuje ankietę, w której dokładnie podaje wszystkie istotne dla nauczyciela informacje, w tym wymiany pieluszek.

Jak wygląda żywienie dziecka w przypadku alergii?

Przed pierwszym dniem dziecka w żłobku, rodzic dokładnie wypełnia informacje dotyczące stanu zdrowia dziecka, a więc również informacje o alergiach. Dzięki temu przygotowywane posiłki są zgodne z dietą dziecka, a informacja o alergiach dziecka zostaje przekazana nauczycielowi, pielęgniarce oraz kucharzom.