2023-09-24 19:06:41

Goście z Turcji

W środę 20 września powitaliśmy studentki z Turcji.

2022-12-08 14:40:12

MIKOŁJKI

6 grudnia odwiedził nas brodaty gość

Co rodzic powinien przynieść w pierwszym dniu pobytu dziecka w żłobku?

W pierwszym dniu rodzice powinni dostarczyć rzeczy niezbędne do utrzymania higieny dziecka, a więc:

* pieluszki jednorazowe,

* mokre chusteczki,

* maść przeciw odparzeniom,

* dwa komplety dodatkowego ubranka

oraz przedmioty, które dziecko może potrzebować, np.

* smoczek

* butelka z wodą (jeśli dziecko nie pije z kubeczka)

Jak często zmieniane są dzieciom pieluszki?

Wprowadzony został system zmiany pieluszki co dwie godziny, chyba że istnieje potrzeba wcześniejszej zmiany lub według życzenia rodziców.

Przed pierwszym dniem dziecka w żłobku rodzic otrzymuje ankietę, w której dokładnie podaje wszystkie istotne dla nauczyciela informacje, w tym wymiany pieluszek.

Jak wygląda żywienie dziecka w przypadku alergii?

Przed pierwszym dniem dziecka w żłobku, rodzic dokładnie wypełnia informacje dotyczące stanu zdrowia dziecka, a więc również informacje o alergiach. Dzięki temu przygotowywane posiłki są zgodne z dietą dziecka, a informacja o alergiach dziecka zostaje przekazana nauczycielowi, pielęgniarce oraz kucharzom.